Hírek, események

Plébániánk is csatlakozott az eseményhez.

Negyvennégy országban csatlakoztak a világméretű szentségimádáshoz

2018. június 3. vasárnap 11:40

Szentségimádásra hívtak úrnapja ünnepének előestéjén, június 2-án a 2020-as budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra készülve az esemény szervezői. A világméretű szentségimádási lánchoz 44 ország 900 helyszínén becslések alapján több tízezren csatlakoztak.

Erdő Péter bíboros, prímás a budapest-rákosligeti Magyarok Nagyasszonya-templomban kapcsolódott be a világméretű szentségimádásba.

Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus (NEK) szervezői arra biztattak, hogy a világ különböző országaiban, különböző helyszíneken, de egy napon, együtt imádkozzunk azért, hogy az önmagát értünk feláldozó és az Oltáriszentségben velünk lévő Krisztust felismerjük és egyre jobban szeressük.

2017-ben, Krisztus Király ünnepén 18 országban, 840 helyszínen több mint harmincezren imádkoztak együtt. Most ezt sikerült meghaladni: 44 ország 900 helyszíne kapcsolódott be Chilétől Ausztráliáig és Kanadától Tajvanig. Beszámolók érkeznek az esemény szervezőihez Brazíliából, Lettországból és Kazahsztánból is. Afrika különösen aktív volt, hét országban ezrek csatlakoztak a kezdeményezéshez.

A 2020-as esemény felé haladva a cél továbbra is a 2020 helyszín lesz a későbbi szentségimádási láncok alkalmával. A szervezők nagy örömüket fejezték ki, hogy egyre bővül a résztvevők száma és egyre többen tudnak találkozni az Oltáriszentségben jelen lévő Jézussal.

A visszajelzések alapján a legtöbben csendes szentségimádáson vettek részt, de voltak, akik elmélkedésekkel, olvasmányokkal készültek az eseményre. Zenés-énekes alkalmat tartott Budapesten az Imperfectum együttes, Veresegyházon az Eucharist együttes.

A későbbi szentségimádási láncok, alkalmak időpontjai:
2018. november 24., szombat, 17 óra
2019. június 22. szombat, 17 óra
2019. november 23. szombat, 17 óra
2020. június 13. szombat, 17 óra

Forrás és fotó: Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus Általános Titkársága

************************

Templomunkban május 27-én 14 gyermek vette magához először az oltáriszentséget.

Ildikó Fornerné fényképe.

********************************************

Máriagyűdi Kegyhely fényképe.

Újra „táboroztunk”!

2017. augusztus 17-19-ig „beköltöztünk” a villányi plébánia közösségi termébe.

Imával, énekkel, játékos feladatokkal, kézműveskedéssel, Szent László életének megismerésével telt a 3 nap. Idei napközis táborunkat a BÉKE jegyében töltöttük.

A tábor zárásaként a szombat esti szentmisén hálát adtunk a Jóistennek az együtt eltöltött vidám napokért, a szép élményekért.

Akik nélkül ez a 3 napos tábor nem jöhetett volna létre:

KÖSZÖNET Darnai Ágoston plébános úrnak az anyagi támogatásért és a helyszínért, a szülőknek, hogy elengedték, és ránk bízták gyermekeiket, a Vitényi Pizzériának a lepényekért, a Csillagvölgy étterem dolgozóinak a finom ebédért, Umheiserné Puszpán Julikának az első nap tízóraira küldött pogácsákért, a Gyümölcs Saroknak a finom dinnyékért, Szűcs János igazgató úrnak, hogy a sport délelőttöt a nagy iskola udvarán és tornatermében tarthattuk.

Bízunk benne, hogy lesz folytatás, és jövőre újra találkozunk.

A szervezők: Szilvi, Zsófi, Brigi, Kriszti

21150725_1428441187193736_785604047_n.jpg

21150881_1428446937193161_712136736_n.jpg

21150855_1428439837193871_416654713_n.jpg

*****************************************

Tizenegyedik alkalommal rendezik meg idén az országos Ars Sacra Fesztivált, amelyhez a Pécsi Egyházmegye több programmal is csatlakozik szeptember 16. és 24. között. A fesztivál idei mottója Jeremiás próféta szavait idézi: Ne féljetek! A rendezvénysorozatban az egyházmegye épített és tárgyi örökségét bemutató programok mellett szerepet kap a szakrális zene is. A rendezvények ingyenesek, de van amelyik regisztrációhoz kötött.

A teljes program letölthető innen (pdf):

*****************************

Nagyboldogasszony főbúcsú alkalmából plébániánk egy lelkes csoportja Máriagyűdre zarándokolt. Az eseményről az egyik résztvevőt, Vitényiné Kertész Juditot kérdeztem, köszönjük a beszámolót!

"2017.08.13-án hajnali 5 órakor, a harang megszólalásakor indultunk a templom elől Máriagyűdre a 10:00 órás szentmisére. Ágoston atya utunkra bocsájtott intelmeivel:" Aztán nehogy olyan hangosan énekeljetek, hogy felveritek a békésen alvó polgárokat!"

A fenti buszmegállóban találkoztunk a többi résztvevővel. Összesen 12-en indultunk útnak, hogy megtegyük a 17 km-es távot. Én a férjemmel most mentem először, de úgy érzem nem utoljára. Az út során sokat énekeltünk, imádkoztunk, beszélgettünk. Akik már több éve járnak meséltek arról, hogy régebben milyen sokan voltak, volt, hogy babakocsis kismama is ment velük, idősebbek, fiatalabbak...Milyen útvonalakat próbáltak ki, melyik a legrövidebb. Olyan is volt, hogy kerékpárral tették meg az utat oda és vissza. 9:30 körül értünk Máriagyűdre. Jóleső érzés volt a szentmisén úgy részt venni, hogy kicsit többet hozzátettem a teljes lelki ráhangolódásra. Mindent összevetve a lelki feltöltődést és a testi fáradtságot is leszögezhetem, hogy az elkövetkező években is részt kívánok venni a zarándoklaton. Jó lenne, ha ez a hagyomány fennmaradna, és több fiatal is részt venne benne. "